Byl to fičák :-)

Doufám, že se v novém roce máte lépe než v roce minulém. Ano, spoustu věcí je stejných, ale také spoustu věcí můžeme udělat jinak. A nemusíme na to čekat na nový rok:-). Ale i tak je nový rok hezký symbol nového začátku, kdy si můžeme uvědomit, co vlastně chceme a co můžeme dělat jinak. Já, jako asi většina lidí, bilancuji, jaký byl pro mě uplynulý rok a také si dávám záměr, jaký bych chtěla nový rok mít. Co jsem si díky tomu uvědomila a co je nejlepší udělat, se dočtete v tomto článku.

Jaký byl pro mě rok 2018?

Pro mě to byl velmi hezkým,  tvořivým a intenzivním rokem, kdy jsem na sobě zapracovala a prošla si spoustu temných údolí. Už na začátku roku jsem se rozhodla jít cestou svých snů a učila se, jak udělat hezké webové stránky, které právě čtete. Často jsem si nevěděla rady, něco zkazila, nevěděla, co dál. Neuměla jsem splnit zadání úkolu, z hlavy se mi kouřilo a nic chytrého mě nenapadalo.

Učila jsem se, jak spravovat svoje nové webové stránky. Jak nastavit to, aby e-book po vyplnění objednávek automaticky všem přišel a spoustu dalších technických věcí, které je k tomu potřeba. Jelikož nejsem zrovna technický talent, tak mi to dalo docela zabrat. Projít technickým návodem je jedna věc, druhá převést do praxe. Ale vše se mi úspěšně povedlo a e-book Limity jsou jen v naší hlavě jsem úspěšně zprovoznila tak, aby mohl být dostupný všem.

Vznikly další projekty

Rok 2018 pro mě byl budovatelský a rokem splněných snů. Napsala jsem další ebook 11 kroků k HOJNOSTI, a také jsem udělala novou lepší meditaci Hojnosti, které není součástí e-booku Hojnosti a meditaci na podporu otěhotnění, kterou si můžete zdarma stáhnout zde.

Vytvořila jsem můj nový projekt Energetické masáže Svoboda mysli, kdy využívám energii Reiki, Shamballu, kvantovou terapii a yuen metodu na podporu Vašich záměrů, s čím chcete ve Vašem životě pomoci.

Začala jsem točit videa. Je vidět, že jsem v nich ještě nervózní a to jsem stále, i když je to už lepší:-) Ale pořád je co vylepšovat. Už jsem se začala dívat i do kamery, i když na těchto videích to ještě není vidět:-).

Vystoupení z komfortní zóny

Když jsem četla pozvánku na festival Miluj svůj život a zjistila jsem, že je v Modré škole na Hájích, přihlásila jsem se. Potkala jsem tam spoustu úžasných lidí a užila jsem si přednášku po dvou letech, z které jsem měla docela strach. Bála jsem se, jak budu na lidi působit, co tam řeknu, abych nekoktala, nezadrhávala se… Naštěstí všechno proběhlo ještě lépe, než jsem si dokázala představit. Na přednášce byla neplánovaně ukázka terapie, což mě předtím vůbec nenapadlo, přestože jsem na festival šla kvůli tomu, že si můžete vyzkoušet terapii a energii Svoboda mysli.

Další velké vystoupení z komfortní zóny a překonání sama sebe bylo jít na kurz Terezy Kramerové, kde se vnoříte na 2 minuty do ledu. Nevěřila jsem, že to jen tak bez přípravy můžu dát. Já, která miluji teplou vodu. Ale chtěla jsem překonat sama sebe a svůj strach. Vždyť přece píšu o tom, že limity jsou jen v naší hlavě. A navíc jsem měla pocit, že tam mám být a tak jsem poslechla svou intuici a šla. Největší bolest byla, když jsme měli ponořit ruce po zápěstí do vody s ledem a vydržet dvě minuty. Poprvé jsme přitom měli povídat s ostatními. Přišlo mi to nekonečné a moc jsem se nemohla soustředit na to, co kdo říká. Chtěla jsem jen, aby už byl konec.

Podruhé jsme se přitom měli soustředit sami na sebe. To už mi šlo líp. Snažila jsem se co nejvíce uvolnit a byla jsem sama překvapená, že jsem se cítila i hezky a měla jsem pocit, jak to rychle uteklo a že bych to ještě chvilku vydržela.

Když jsme se nakonec ponořovali do ledu celí, tak už to tak hrozně nebolelo. Myslela jsem si, že budu mít celou dobu zavřené oči a budu pracovat sama se sebou, ale chvíli po začátku jsem je otevřela. A musela jsem se smát tomu, co všichni teď děláme a jací jsme „blázni“:-). Všichni jsme to dali, takže super.  Pokud Vás kurz láká, tak se nemusíte bát, dáte to taky, i když se třeba doma neotužujete.

Více než to, že jsem vydržela ponořená v ledu, pro mě byl zážitek, který jsem zažila u přípravného cvičení. Používá se Wimhofova metoda. Měli jsme se už vracet zpátky a mně se najednou nade mnou něco otevřelo. Viděla jsem blikající světýlka a cítila jsem nádherný pocit spojení se vším. Klid v duši, radost a nevím, jaká slova použít, abych to dostatečně popsala. Byl to opravdu úžasný stav. I když jsem se pak vrátila zpátky do svého těla, tak mi přišlo, že od teď už je všechno jinak.

Co mi vzal

Jsem vděčná, že tento rok mi nikdo neumřel. Za největší ztrátu považuji to, že jsme přišli o chalupu a možnost kam jezdit na prázdniny. Byla to pro mě moje vysněná chalupa, jakou bych chtěla mít, a tak jsem se s touto ztrátou musela vyrovnat. A jak to tak bývá u všeho, i na tom špatném můžeme najít to dobré. Manželova maminka se díky tomu přestěhovala kousek od nás a můžeme tak s ní trávit více času.

Co mi dal

Přinesl mi hodně setkání se spoustou milých lidí, krásné reference a zprávy, za které jsem moc vděčná. Dal mi také uvědomění, že i já se musím šetřit. Naučit se odpočívat a mít čas na sebe. V listopadu jsem měla hodně terapií a cítila jsem se unavená. Přesto jsem to dál táhla a snažila se vyhovět všem. Když jsem si po terapii místo obvyklého nabití musela jít lehnout, uvědomila jsem si, že takhle to opravdu dělat nemůžu.

Řešila jsem nekonečný kolotoč a díky tomu vznikl i můj článek Jak zvládnout stres. Uvědomila jsem si, že přes samou práci, kterou miluji a vím, že je mým posláním, jsem zanedbávala sama sebe a své děti. A tak jsem se rozhodla zvolnit a už se neřítit šíleným tempem. Přesto mi to nedalo a když jsem měla volnou chvilku nebo nápad, psala jsem příspěvky na Facebooku nebo nový článek.

Začala jsem si více všímat toho, co zrovna potřebuji, co chci a co mě naplňuje. Učím se dělat si čas jen pro sebe. Nezařizovat hlídání dětí jen na terapie, ale na to, abych si šla zacvičit nebo si jen lehla a nic nedělala. I to je super a není to jen ztráta času, za kterou bych to dříve považovala. Záleží na náladě, na to, co je pro mě zrovna teď fajn.

Rok 2019

Nikdy jsem si nedělala vision boardy, ale myslím si, že je dobré vědět, co si přejete. Jakým směrem se chcete dál ubírat. A já se chci naučit mít se opravdu ráda. Znát svojí sebe-hodnotu a umět se za sebe postavit. Naučit se říkat ne bez pocitu viny. Užívat si co nejvíce každičkou minutu našeho života. Dělat to, co je ještě více se mnou v souladu.

Můj sen

A můj sen je vydat knihu Limity jsou jen v naší hlavě. A také bych ráda dokončila kurz 21 dní sebelásky, který budu doplňovat podle toho, co na sobě ještě pěkného vyzkouším. Jsem zastánce toho, že sny se mají plnit. A letos jsem si ho také splnila, kdy jsem si nechala udělat profesionální stránky, protože přes všechny informace, tak hezké graficky bych si je nikdy neudělala.

Co jsem si uvědomila nejdůležitějšího

Je krásné plnit si své sny a jít za tím, co chceme a co je pro nás důležité. Ale nezapomínejme na to, co už máme. Často je to mnohem důležitější, než to, za čím se ženeme.

Buďme vděčni za všechno, co už máme a čeho jsme dosáhli.

I když Vám někdy může připadat, že stojíte na místě a pořád nemáte to, co chcete, ohlídněte se o pár let zpátky. Uvidíte, jaký obrovský kus cesty jste už ušli. A cesta je cíl. Stále je co se učit a co překonávat za překážky. I když možná moje články nebo statusy na FB jsou „růžové“, neznamená to, že nikdy nic neřeším. Také se mi něco nepovede a cítím se zklamaná. Vím, že chci mít všechno hned a jsem netrpělivá.

A právě v tu chvíli je nejlepší čas se zastavit a zrekapitulovat své úspěchy. Vždyť to, co jsem všechno dokázala není málo. A i kdyby pro někoho bylo, tak moje cesta je jen moje. Nemusím s nikým soutěžit a porovnávat se. Důležité je, jak se já na ní cítím. Jak mi je každý den. Co si přeji, co chci, co mě baví. A plnit si to. Každé přání, i kdyby to mělo být, že si na minutu sednu a nebudu nic dělat. Vezmu si to nové tričko, které se mi líbí. Napustím si vanu. Lehnu si a pustím meditaci. Zavolám kamarádce. Zazpívám si.

Dělejte cokoliv, u čeho se budete cítit dobře a vykouzlí Vám úsměv na tváři. A já Vám z celého srdce přeji mnoho úsměvů a krásné pocity až budete bilancovat tento rok i ten již minulý 2018.

 

 

 

Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 11 KROKŮ JAK ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT aneb VŠE ZAČÍNÁ V NAŠÍ MYSLI

    Chcete se naučit ovlivňovat svůj život? Hledáte cestu, jak ven z bludného kruhu?

    Naučte se vzít svůj život do svých rukou pomocí metody Svoboda mysli, kterou získáte v e-booku.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: