4 + 4 tipy ke spokojeným vztahům a sebelásce

Na rodinných konstelacích se nejčastěji řeší téma vztahů partnerských a vztahu k sobě samým. Když uzdravíme vztah k sobě, může se nám začít dařit ve všech oblastech.  Chtěla bych vám vysvětlit, co to vlastně konstelace jsou, s čím vám můžou pomoci a  s čím konkrétně pomohly mně. Na závěr se dozvíte tipy ke spokojeným vztahům a sebelásce, které pro vás připravila Jarka Váchalová, která konstelace vede.

Co to jsou rodinné konstelace?

Slovy terapeutky Jarky:

„Rodinné konstelace je velice účinná metoda, při které se můžete objektivně podívat, co se děje ve vašich partnerských nebo přátelských vztazích, pracovním kolektivu nebo v původní rodině. Jakou úlohu zastupujete vy a jakou lekci vám ukazují ostatní. Na základě zjištěné pravdy a silného emocionálního prožitku se budete moci začít léčit na citové úrovni.

Svůj problém začnete vidět z jiného úhlu, pochopíte svoji situaci ve vztazích a budete se moci zase svobodně rozhodovat. Rodinné konstelace vám také pomůžou najít správnou cestu ke zdraví a zlepšit finanční situaci.“

V čem Vám rodinné konstelace pomohou?

„Rodinné konstelace vám pomohou zjistit, co se skrývá pod rouškou toho, co nelze vidět. Jaké energie rodu vás ovlivňují a co všechno můžete změnit. Mohou vás posunout tak, abyste se dokázali vymanit z neustále se opakujících vzorců destruktivního chování a mohli se stát opět sami sebou. Umožní vám dotknout se skryté bolesti, která, pokud není zcela vyléčená, hnisá pod povrchem a bere vám životní sílu a energii.

Konstelace vám umožní podívat se na vaši minulost i současnost nezaujatým pohledem a zároveň nasměrovat vaši cestu tím správným směrem. Budete se moci podívat na sebe, rodiče i přátele z jiného úhlu a lépe pochopit jejich motivaci k určitým činům. Lidi kolem vás dokážete vnímat, ale současně si udržíte svůj vymezený prostor a hranice.

Tímto postojem získáte zpátky svoji životní energii a elán. Uvědomíte si svoje skutečné potřeby a dovolíte si jít po své správné cestě, kde se budete moci realizovat, plnit si své touhy a sny.“

Jak  rodinné konstelace probíhají?

Zvolíte si, na co potřebujete konstelaci sestavit. Například na váš vztah, situaci v rodině, finanční situaci nebo to, co vás konkrétně trápí. Vyberete si člověka, který bude hrát vás a další členy rodiny, peníze, ženství nebo jinou roli, která je aktuálně potřeba. Ostatní se naciťují do zadaných rolí. Řeknou vám, jak se cítí, kde je jim dobře, co chtějí říct nebo udělat. Už jen tím budete překvapeni, co se všechno dozvíte. Terapeut dále vede celou konstelaci tak, aby nastalo uvědomění a tím i příjemné změny v reálném životě.

Jaká je moje zkušenost?

Na konstelacích jsem si nechala postavit svoji rodinu. Byla jsem překvapená, když jsem viděla, jak to tam máme. Měla jsem dojem, že nám všechno skvěle funguje, ale stejně jsem pod tím cítila pochyby. Uvědomila jsem si, že utíkám od své rodiny k terapiím, abych byla potřebná a dostala uznání a pochvalu. Když dělám terapie, tak se ode mě odvracela radost a ženství. Potřebovala jsem najít sama sebe, svou ženskou krásu a hravou dětskou radost z maličkostí. Radost z toho, že tady jen jsem.

I k tomu mi pomohla moje další role v rodinných konstelacích, kde jsem hrála první manželku, která si vzala život. Byl to opravdu silný emocionální zážitek a nedokázala jsem se ubránit slzám. A vlastně ani nechtěla, protože je dobré všechno pustit a nechat tak odejít tu bolest a tíhu, kterou zrovna pociťujete. Ano, konstelace jsou silným emocionálním zážitkem.

Nic nemusí být samozřejmostí..

Když vidíte svou rodinu, kterou opouštíte a pak je vidíte a nemůžete s nimi už být, tak si začnete více vážit každodenních maličkostí. I toho, co vás někdy štve. Protože nic nemusí být samozřejmostí a je to pomíjivé. Smutné pro mě bylo i to, že manžel v konstelacích objevil díky rozloučení se svou první ženou (se mnou) lásku k druhé ženě (současné). A já už jsem to nemohla být.

A vidět svou rodinu s jinou ženou, když já jsem byla už mimo hru, protože jsem byla na druhém světě, opravdu nebylo nic příjemného. Záviděla jsem jim, že můžou být spolu a bylo mi hrozně líto, že já tam už nemůžu být. Ano, byla jsem ráda, že jsou šťastní, ale stejně jsem chtěla mít své místo vedle svého muže a svých dětí.

Ne každá konstelace je až takto emocionální. Zahrála jsem si také roli sebehodnoty a tam jsem se cítila krásně. Cítila jsem pevnost, rozhodnost a lásku. Opravdu to byl nádherný pocit moudrosti a vnitřního klidu. Měla jsem radost, že jsem byla na tuhle roli vybraná a beru to i jako vzkaz pro sebe, že jsem zapracovala na své sebehodnotě. Jako přidaný bonus z těchto „her“, kde si uvědomujete různé souvislosti, může být i ten, že si zlepšíte své zdraví. Například jeden pán se zbavil ječného zrna. Jeho příběh popisuji v mém prvním článku o konstelacích s názvem Moje poprvé.

Vysvětlení terapeutky Jarky:

„Klient, který potřebuje něco řešit, si vždy vybere někoho s podobnou energií. Vždy si tím máme něco uvědomit nebo se nás to také týká. Máme si prožít tu bolest, kterou bychom zažívali jinak v reálném životě. Zde máme možnost vidět a procítit chyby, které bychom mohli nevědomky učinit.  Pokud si přes silný emocionální zážitek něco uvědomíme, otočíme vnitřní pozornost k místu, kde máme být.

Přínosem je dovolit si pocítit bolest, díky které máme možnost si uvědomit, že s naší situací můžeme něco udělat. Svojí nevědomostí a nesprávně nastavenými hodnotami bychom v reálném životě neustále procházeli krizemi a utrpením.“

Možná vás zajímá proč se ode mě otáčelo ženství a radost?

„Protože pozornost byla zaměřena příliš na vnější svět – v tomto případě na práci (terapie s lidmi). Čemu dáváme vnitřní pozornost, to nám kvete. Přestože se lidé snaží věnovat dětem, rodině a domácnosti, vždy bude probíhat to, co máme nastaveno a nezpracováno uvnitř sebe.“

Pokud se chcete dozvědět další informace o Jarce a její práci, naleznete je na https://hojnost-wz-cz0.webnode.cz.

A teď už slibované Jarčiny tipy, jak si zlepšit svůj partnerský vztah a nebo co pro sebe můžeme udělat, abychom našli svého partnera. Na rodinných konstelacích máte možnost se podívat, proč se nám nedaří v partnerském vztahu nebo najít svého životního partnera. Co napravit v rodinném systému tak, abychom našli zdravý partnerský vztah. (Žena, která odpustila svému otci a vyčistila emocionálním prožitkem celou mužskou linii, po roce otěhotněla. I když se o to předtím 7 let neúspěšně snažila i skrze umělé oplodnění.)

Pokud jsme v harmonickém partnerském vztahu

rozumíme si na čtyřech úrovních:

1. Úroveň mentální – rozumíme si v otázkách intelektuálních, máme si co říct.
2. Úroveň psychická – toužím po partnerově blízkosti, je mi s ním dobře  (je mi hezky kdykoliv na něj pomyslím, cítím lásku.)
3. Úroveň fyzická – sdílíme stejný pocit intimity (máme stejnou sexuální potřebu – nezáleží na tom jestli 5x denně, 1x týdně nebo 1x za půl roku).
4. Úroveň duchovní – je to nejdůležitější úroveň – máme stejné hodnoty a stejné životní priority (rodina, děti, práce, kariéra, osobní rozvoj, cestování).

Pokud nemáme životního partnera a jsme zatím sami:

1. Úroveň mentální – budeme se rozvíjet a vzdělávat v oboru, který nás zajímá (zaměříme se na koníčky, které nás baví, najdeme si přátele, s kterými si rozumíme).
2. Úroveň psychická – scházíme se s přáteli, s kterými je nám dobře, nezapomínáme na rodiče a sourozence, navštěvujeme kulturní akce.
3. Úroveň fyzická – nezapomínáme na svoje fyzické tělo (dopřejeme si masáž, sport, relax, odpočinek).
4. Úroveň duchovní – děláme kroky sami k sobě, abychom poznali, kdo jsme, v jaké životní fázi se nacházíme, co se máme naučit a co je pro nás důležité.

Pokud Vás téma oslovilo a chtěli byste ve svém životě zlepšit vztah k sobě nebo s partnerem, doporučuji rodinné konstelace, které působí na hlubší podvědomé úrovni. Dochází ke zpracování podvědomých destruktivních vzorců.

Kdy a kde?

Rodinné konstelace se konají na adrese Ateliér pro radost, Bachova 1568, Praha 4 – Háje. Nejbližší je autobusová zastávka Mikulova autobusem číslo 125 nebo 165. Zvoňte prosím na zvonek Ateliér.

V sobotu 9.3. od 10-17 hod.

V neděli 24.3. od 10-17 hod.

Cena bez postavení vlastní konstelace – 450,-Kč

s postavením vlastní konstelace – 700,-Kč

Drobné občerstvení ( chlebíčky, sušenky, káva, čaj, atd.)  za přijatelnou cenu k dispozici.

 

 

Přihlásit se můžete na mail: info@jana-svobodova.cz nebo kontaktním formulářem níže.

Pro koho nejsou rodinné konstelace určeny:

Pokud trpíte vážnými psychickými problémy, vyhledejte zkušeného psychologa nebo psychiatra. Rodinné konstelace nejsou také vhodné pro lidi, kteří jsou dlouhodobě pod vlivem omamných látek a drog. Také nejsou náhradou za běžnou lékařskou péči. Nedoporučuje se tedy vysazovat stanovenou léčbu a předepsané léky. Se zlepšením stavu lze snižovat dávky léků, popř. změnit léčbu, pouze však po dohodě s ošetřujícím lékařem! Jarka Váchalová není lékař, ale certifikovaný praktik alternativních technik léčení a rozvoje osobnosti.

Objednáním přebíráte zodpovědnost za své jednání.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

To chci
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 11 KROKŮ JAK ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT aneb VŠE ZAČÍNÁ V NAŠÍ MYSLI

    Chcete se naučit ovlivňovat svůj život? Hledáte cestu, jak ven z bludného kruhu?

    Naučte se vzít svůj život do svých rukou pomocí metody Svoboda mysli, kterou získáte v e-booku.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: