Příběhy a příklady ze života

STRACH Z MATURITY A STÁTNIC

Magda si u mě domluvila terapii, aby se zbavila svého strachu z maturity, která jí čekala za 2 měsíce. Při slově maturita cítí stres a nervozitu. Má strach, že se vše nestihne naučit, že si vytáhne špatnou otázku, bude mít okno, nic tam neřekne a má tíhu na hrudi a v žaludku.

Při terapii jsme zpracovávali všechny strachy, odstraňovali nepříjemné pocity a emoce. Zpracovali jsme, co by se mohlo stát nejhoršího, že by propadla, nemohla jít na školu, co by tomu řekli doma a okolí. Dali jsme nová přesvědčení, kdy Magda ví, že si vytáhne ty nejlepší otázky a zpracovali pochyby, že by tomu tak nebylo a jak by reagovala.

Proběhly dvě terapie, kdy se na druhé terapii dočišťovaly zbytkové strachy a obavy.

V den maturity jsem dostala tuto nádhernou zprávu:
Dobrý den, paní Svobodová, přeji vám krásný svátek! Hlavně zdravíčko a spokojenost!! Zároveň vám chci říct, že jsem dneska úspěšně vykonala maturitní zkoušku. Mám samé jedničky! Všechny otázky jsem tahala levou rukou, jak jste mi říkala!

Jelikož jsem zvědavá, tak jsem se ptala na podrobnosti, jak probíhala celá maturita a jestli byla nervózní.

No, byla, před první zkouškou – angličtinou, protože mi dělá mluvení problém... Ale pak to šlo. Mě vždycky namotivovalo k té další, že jsem měla při předešlém předmětu dobrou otázku. A jak jsem si vylosovala, tak jsem byla tak šťastná, že jsem na potítku psala, co to šlo, a získala jsem tak jistotu pro mluvení! Jedna paní učitelka mi řekla, že „to byl koncert“.
Děkuji Vám! Protože mi pomáhá ťukání a to mi pomohlo i dneska.

Pokud chcete, aby ťukání pomohlo i Vám, připravila jsem pro Vás e-book Limity jsou jen v naší hlavě aneb jak mít život ve svých rukách.

\"\"
A také další úspěšný příklad z praxe, tentokrát strach ze státnic:

Jani, dobrý den. Děkuji Vám za obrovskou podporu:-). Státnice mám kompletně hotové a za skvělé známky. Z filozofie jsem si vytáhla tu nejtěžší otázku a nechápala jsem, jak je možné, že si to vybavuji, tak jsem si na Vás hned na chodbě vzpomněla. Jste úžasná (ale já už vím, že já taky:-))