Naše děti jako cesta k sobě

K dnešnímu dni maminek, mě napadl článek o tom, co pro nás znamenají naše děti.

Děti jsou pro mě dar a také určitě i pro Vás. Jedna z nejkrásnějších věcí, při které se mi chce hned smát, je slyšet dětský smích. A nemusí to být jen smích dětský. Smích je krásně nakažlivý. Možná jste viděli před časem video, které jsem sdílela na Facebooku. Jeden člověk se smál a nakazil svým smíchem celé metro. Sami víte, jaké to je příjemné, když se smějete. Proto o něm píšu podrobněji také v knize Limity jsou jen v naší hlavě.

Co pro mě znamená mateřství?

Nalézt důvěru sama v sebe, své tělo a své dítě.

Vše začíná už v našem těhotenství a je krásné naučit se důvěřovat svému miminku, že je v pořádku. Nechat na něm, ať si určí, kdy chce přijít na svět. Důvěřovat svému tělu, že tento proces zvládne. Pokud se to chcete také naučit a spojit se svým uzlíčkem štěstí, připravila jsem pro Vás meditaci Něžné spojení s miminkem.

Porod je opravdu transformační proces, který stojí za to. I když jsem četla o bezbolestném porodu, tak pro mě tedy nebyl bezbolestný ani jeden. Ale je to jediná bolest, která za to opravdu stojí! A nejdůležitější je z něj přiložení miminka k mamince, což se naštěstí už dneska běžně dělá. Je skvělé, že i tatínkové jsou u porodu.

Naučení se hodně nových věcí.

Musela jsem se naučit postarat o moje miminko bez předchozích zkušeností. Naučit se, jak ho obléknout, nakojit, přebalit, uspat, uklidnit, když pláče. Později jsem zase přemýšlela, jak ho zabavit a hrát si tak, aby se i zároveň rozvíjelo. Naučit ho jíst, chodit, mluvit, chodit na nočník, později na záchod… Je toho tolik, co všechno ho učíte a předáváte. Každý den podvědomě kopíruje to, co děláte Vy. Máte tak možnost vidět, co hezkého děláte i to, co byste chtěla změnit.

Balzám pro mou duši je, když mi syn řekne: „Maminko, chci Ti něco říct. Mám tě moc rád.“ Někdy také říká: „Mám tě rád, i když zlobíš.“  A to je to, co ho chci naučit. Uvědomění si, že je přijatý a milovaný. Aby věděl, že i když udělá něco špatného, že na mé lásce k němu se nic nezmění. Jsem tu pro něj a vždycky budu. Nemám ráda manipulativní věty:  Budu tě mít ráda, když… Když se budeš takhle chovat, nikdo tě nebude mít rád. Díky terapiím denně vidím, jak se nám tyto věty vryly do paměti a jak nás ovlivňují.

Musím říct, že mi bylo opravdu smutno, když mi syn řekl: „Jdi pryč.“  A zároveň jsem si uvědomila, jak se cítil on, když jsem mu to ve vzteku řekla. Naštěstí se se vším dá něco dělat.

Uvědomění samotné, už všechno pomáhá měnit.

Konkrétně v tomto případě jsem se synovi omluvila, že jsem mu tuto větu řekla. Vysvětlila jsem mu, že to ode mě nebylo hezké a už vím, jak mu z ní může být. Nechci, aby ji říkal, protože jsem z ní smutná. Také nechci, aby byl smutný, a proto už tuto větu si vzájemně říkat nebudeme. Ulevilo se nám oběma.

Překonání omezení

Nejen na začátku mateřství jsem se vyrovnávala s nekonečným koloběhem, nevyspáním, křikem a ranním budíčkem. Stále stejné činnosti dokola, které moc vidět nejsou, za to rozházené hračky vidět jsou. Nedostatkem klidu, času na sebe, na svoje koníčky. Díky tomu si užívám čas, který mám sama pro sebe.

Nastavení zrcadla

Vím, že děti nás učí ještě mnohem více, než dokážeme na první pohled vidět. Učí nás sebelásce, přijmout sami sebe, nastavovat si hranice. Jsou nemocní a ukazují nám tím, co ještě nemáme zpracované. Ukazují naše křivdy, nedostatek lásky a pochopení z našeho dětství. Příklady z mé praxe s klienty, kdy nám děti krásně zrcadlí, můžete přečíst zdeDíky nim můžeme znovu najít cestu k sobě.

Učí nás vědomému životu a užívání přítomného okamžiku, být TADY A TEĎ, radovat se z maličkostí. Tolik neplánovat, nestresovat se a netlačit na sebe. Nesnažit se vše stihnout a být DOKONALÁ MÁMA. Uvědomit si své hodnoty a mít se ráda taková, jaká jsem.

Podle toho, jak se mám nebo nemám ráda, ukazuji svým dětem vzor. Je velice pravděpodobné, že se budou chovat stejně. Učí se od nás a kopírují naše vědomé i podvědomé vzorce. Je proto opravdu dobré se zamyslet:

Jak se k sobě chovám? Mám se ráda? Jsem pro sebe na prvním místě? 

Když máme děti, vše se nám zrcadlí mnohem rychleji. Jsem vděčná, za tyto lekce. Díky mým dětem se učím nechávat věci plynout. Učím se dávat sebe na první místo, abych měla dostatek energie a trpělivosti. Ne jen tak se říká spokojená máma = spokojené dítě.

Když jsem spokojená, jinak reaguji. Mám více trpělivosti, beru věci jinak. Nereaguji hned křikem nebo tak, jak se mi nelíbí. Proto je také dobře začínat u sebe. Ať jsem udělala cokoliv a chovám se jakkoliv, vždy to jde změnit. Když změním svoje pocity a emoce, změní se i můj celkový pohled na danou situaci. Důležité je udělat první krok a to rozhodnout se. Jak to udělat konkrétně, najde v e-booku Limity jsou jen v naší hlavě aneb jak mít život ve svých rukách.

Jste ta nejlepší máma pro své dítě

Co mi pomáhá, je uvědomit si, že jsem ta nejlepší máma pro své dítě a vždy budu. Stejně jako Vy pro Vaše děti. Myslím si, že každá maminka si zaslouží právem zlatou medaili.  Každé dítě je jiné, stejně jako každá máma. Přesto si zasloužíme ocenit všichni. A abyste se cítila také jako ta nejlepší máma, připravila jsem pro Vás meditaci NEJLEPŠÍ MÁMA.

Vaše děti si Vás vybrali a spolu jste na skvělé cestě k Vašemu společnému růstu. Ať je plný radosti, respektu a lásky.

 

Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 1. pomoc při rozchodu

    Chcete se zbavit bolesti a nepříjemných pocitů nejen z rozchodu? Získejte 1. pomoc při rozchodu díky metodě Faster EFT.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: