Změňte úsměvem den sobě i ostatním

Myslím si, že bychom se měli více usmívat. Nejen, že se budeme cítit lépe, ale pomůžeme rozzářit někomu den. Ve svém ebooku Limity jsou jen v naší hlavě o tom také píšu, ale rozhodla jsem se podělit se o kouzlo úsměvů s vámi všemi.

Možná taky potkáváte zamračené a uspěchané lidi, když jdete po ulici.  A možná jste také zažili jaké to je, když se najednou na někoho podíváte, usmějete se a úsměv oplatí. Jak vás to potěší a změní se vám nálada. Rozzáříte se a úsměv vás hřeje u srdce. Nedávno mi jeden pan prodavač řekl, že můj manžel musí být šťastný, že má takovou usměvavou ženu. To mě opravdu potěšilo. A mě napadlo, udělat takovou 30 denní výzvu. No já v ní budu pokračovat i potom. A doufám, že vám se tak zalíbí, že vy taky.

V čem výzva spočívá?

Každý den se alespoň na jednoho člověka usmějte. Bude super, když najdete i jednoho člověka, který vám úsměv oplatí. Ale i když ne, tak to nevadí. Jde o to, abychom se my cítili dobře. A když se usmíváme, tak se hned cítíme lépe, viďte:-).

Proč jen jednoho?

Můžete samozřejmě věnovat svůj krásný úsměv více lidem. Čím více, tím lépe a mnohanásobná radost. Ale důležité je začít. A já sama od sebe vím, že mám ráda cíle splněné a jeden úsměv je snadný udělat třeba hned. A další už můžu dělat pro zábavu.

Do této výzvy jsem aktivně zapojila i mého syna Filípka. Pojali jsme to jako hru. Lidi kolem nás jsme pozdravili a řekli jim: „Úsměv je zdarma!“ Nebo také: „Sýr.“  Pak z toho vznikla hláška:  „Sýr je zdarma“:-). Když jsem sama, tak se jen usmívám a nic neříkám:-).

Výzvu důkladně dodržuji již několik dní. A musím říct, že ne vždy to jde hladce. Někteří lidé zůstávají zamračení a jdou si svou cestou dál, i když je s Filípkem zdravíme. I přestože ne každý hned reaguje tak, jak bychom si přáli, stojí za to vydržet. Možná o to více si vážím toho, když se na mě někdo jen tak podívá a usměje se. A to třeba i když jsem se zrovna v tu chvíli zapomněla usmívat.

Prozradím vám jeden tip. Když se podíváte a usmějete na sebe do zrcadla, máte výzvu hned splněnou:-).

A důležitá připomínka. Nezapomeňte se usmívat i doma:-).

Budu ráda, když se o své zážitky podělíte na Facebooku ve skupině Svoboda mysli nebo na stránce Svoboda mysli. Moc Vám děkuji a těším se na Vaše komentáře.

 

 

 

Jana Svobodová

Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

Komentáře
 1. Bětka napsal:

  Doma hlavně!
  Ne systematicky, ale příležitostně tohle praktikuju už dost dlouho a je to fakt radost. Baví mě i ty nechápavé výrazy lidí, kteří na úsměv nejsou zvyklí. Nervózně se rozhlíží, jestli by mě jako měli znát, nebo jestli jsem jen náhodný blázen s podivnou úchylkou.
  Jeden sýr zdarma posílám i Tobě a Filípkovi.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Tištěná kniha
 • 11 kroků jak změnit svůj život

  Nejste spokojeni s tím, co ve svém životě zažíváte? Chcete to změnit? Stáhněte si e-book ZDARMA a dozvíte se, jak na to.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku: