Afirmace – kdy fungují a co dělat, když nefungují

Častým doporučením jsou pozitivní afirmace. Ale málokdo ví, že někdy 100% nefungují tak, jak bychom chtěli. A proč fungují nebo co dělat, když nefungují jsem popsala v tomto článku.

Co to jsou vlastně afirmace a jak fungují?

Afirmace jsou věty nebo spojení slov, která si máte říkat a přitahovat si tím to, co chcete mít nebo čím chcete být. Beru to tak, že to jsou taková hesla, kterými se řídíte a která vám pomáhají.

Tahle afirmace mi funguje, protože ji věřím a jsem o ní přesvědčena.

Třeba moje oblíbené je Vše se děje tak, jak je to pro mě nejlepší. Někdo je zvyklý dávat i nejlepší pro ostatní. Pro mě to zahrnuje tahle afirmace. Pro mě zahrnuje i to, že cokoliv se mi děje, má nějaký hlubší smysl. Záleží na vás, jak to máte vy. Můžete mít klidně afirmací více. Udělejte si takové, jaké vyhovují vám.

Afirmace si můžete napsat na papír a vyvěsit někam, kde je budete mít na očích. A vracet se k nim co možná nejčastěji a opakovat si je. Můžete si je také napsat do poznámky v mobilu, abyste je opravdu měli kdykoliv a kdekoliv k dispozici. Doporučuji věnovat se jim několikrát denně. A minimálně jednou denně doporučuji, abyste si udělali chvíli klidu a snažili se co nejdéle procítit, jak se budete cítit, až se vám vaše přání splní.

Proč si říkat afirmace?

Afirmace si říkáte proto, abyste se cítili dobře. Aby vás naladili na to, co chcete mít nebo zažít a rychleji jste si to do svého života přitáhli. Pokud jste v souladu se svým přáním a dovedete si ho představit, tak vám afirmace budou fungovat. Stačí jen vyslovit to, co chcete, co tak i cítíte a soustředit se na své pocity.  Jde o vaše pocity, jak se přitom cítíte a jak tomu doopravdy věříte.

Pokud máte pocit, že vám afirmace nefungují, tak je to proto, že uvnitř vás, tedy ve vašem podvědomí, o ní nejste přesvědčeni. Nedokážete vibrovat na takové úrovni, abyste byli v souladu s tím, co si přejete. Něco Vám brání tomu uvěřit a je toho buď více, nebo je to tak hluboko ve vás, že samotné říkání něčeho pozitivního nestačí. Něco vás tak silně trápí a vnímáte to jako problém, že jen samotné afirmace nepomáhají.

Co vám pomůže, když afirmace nefungují?

Když afirmace nefungují, je dobré zjisti,  co vám v tom brání. Tedy najít své podvědomé programy a přesvědčení, proč to pro vás nemůže být pravda. Proč si udržujete svůj problém. Najít to, proč si žijete to, co si myslíte a je pravý opak toho, co chcete. Pokud chcete pomoci, ráda vám pomůžu individuální terapií Svoboda mysli.

Pro lepší pochopení dám příklad. Mám pocit, že JSEM TLUSTÁ. Když si budu říkat afirmaci JSEM HUBENÁ, tak hned tím nezhubnu a většinou ani nezačnu hubnout. Samozřejmě, že zrovna u hubnutí to chce čas a trpělivost. O hubnutí jsem napsala dva články Naše kila navíc aneb i hubnutí začíná v naší mysli a druhý článek Pokračování. A i když hubnu, tak výsledky nevidím hned.

Afirmace si říkáme proto, abychom se cítili dobře.

Ale my si říkáme afirmace proto, abychom se cítili dobře ideálně  teď hned a naladili se na náš očekávaný výsledek. A většinou po afirmaci JSEM HUBENÁ se nebudu ani hned cítit dobře.  Proč? Protože v hlavě mám další slova a přesvědčení, která mě utvrzují v tom, že jsem tlustá.

Pokud je to váš případ, zkuste si teď zavřít oči. A říkat si: „Jsem hubená“. Místo toho, abyste se cítili dobře, vás může napadat: Proboha a kde? Vždyť mám zase o kilo víc. Není to pravda. Vždyť stejně vím, že jsem tlustá. Už se z toho zblázním…

Jakmile tomu začínáte věřit, stává se to vaší pravdou a tu si začínáte žít.

Když si zpracujete tyto myšlenky metodou Svoboda mysli, které vás začínají napadat a brání vám cítit se dobře, může začít vaše opravdová změna. Když svoje přesvědčení změníte, začnete věřit, že opravdu začnete hubnout už jen tím, že si afirmace opakujete. A jakmile tomu začínáte věřit, stává se to vaší pravdou a tu si začínáte žít. Tedy v tomto případě začínáte hubnout. Podrobný návod, jak měnit svoje přesvědčení najdete v e-booku Limity jsou jen v naší hlavě.

Jde také o to, jak svou afirmaci zvolíte. Zvolte takovou, abyste se při ní cítili dobře a tím splňovala to, proč si ji opakujete. Aby vám v hlavě nejely pochyby a pravý opak. Ale abyste této afirmaci plně věřili, že je to tak, jak si říkáte. Možná bude pro vás lepší, abyste si dali v tomto příkladu ROZHODUJI SE HUBNOUT. Nebo Každý den jsem hubenější.

Dneska se mi staly zázraky všedních dní (moje označení pro „náhody“) a týkaly se hojnosti. Dostali jsme se synem los zdarma a ze 4 losů byly 3 výherní viz video. Mám pro vás tip na afirmace, které jsem ve videu neprozradila. Cestou na poštu jsme si říkali tyto afirmace: Jsem bohatá/ Jsem bohatý a Mám hodně peněz. Ať  přinesou hojnost do vašeho života i vám. Další praktické rady a tipy na přitáhnutí hojnosti, najdete v e-booku 11 kroků k Hojnosti. Včetně bonusového videa, co dnešní výhře předcházelo. Už se těším na sdílení vašich zážitků:-)

Shrnutí:

Říkejte si takové afirmace, při kterých se cítíte dobře a věříte jim. Tím se pro vás stávají pravdou a brzy budou vaší součástí života.

Pokud máte pocit, že vám afirmace nefungují, potřebujete si zpracovat svoje vnitřní bloky, tedy prožité zkušenosti, které se pro vás staly pravdou. Když je odstraníte a přepíšete v sobě, rychleji se vám začne dít to, co si přejete. I bez afirmací.

Můžete si přečíst další článek na toto téma: Proč rada: Nemyslet na to nepomáhá.

Jana Svobodová
Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů