Sebeláska – jaká je Vaše sebehodnota?

Každý den se učíme lásce. Ať už jde o lásku k nám nebo k ostatním. Tím, že přijímáme sami sebe a milujeme se takoví, jací opravdu jsme, můžeme milovat i ostatní. O sebelásce učím v kurzu 21 dní sebelásky aneb dejte sebe na 1. místo

Natočila jsem pro Vás dvě videa. Pro ty, co si je teď nemůžou pustit, jsem přidala i text. Dívám se přímo na telefon, i když to vypadá, že koukám jinam. Věřím, že i přesto mají videa hodnotu. Pokud Vás to ruší, pusťte si videa a zavřete si oči. Jen vnímejte, jak na Vás daná slova působí.

Vaše hodnota je pořád stejná a to nejvyšší.

Možná nevíte, že Vaše hodnota je pořád stejná a to nejvyšší! Například na stupnici od 0-10, kdy 10 je nejvíc, je 10. Když jste se narodili, Vaše hodnota byla 10, tedy nejvíce. Možná jste si začali myslet, že se postupem času Vaše hodnota snížila, že se ztrácí. Například Vám někdo řekne něco špatného a šup, bod dolů. Ale tak to není. Naše hodnota je pořád stejná. Ztratili jsme body, protože my jsme si je snížili. Naštěstí si je zase můžeme znovu dát! Uvědomit si svoji hodnotu, že ji máme pořád stejnou. Pořád je to ta 10!

To, kvůli čemu jsme si ji vzali, to jsou jen nějaké nálepky, pocity, myšlenky, podvědomé vzorce. A nás vůbec nemusí ovlivňovat. Můžeme to dělat i jinak. To, že jsme se něco naučili, neznamená, že to tak musíme dělat napořád. Vím, že je to někdy těžké na sobě pracovat a něco měnit, protože to máme v sobě tak hluboce zakořeněné, že si to kolikrát ani neuvědomujeme.

Vědomě víme, co jak máme, ale naše podvědomá mysl se řídí tím, co zná. Jak jsme byli vychovávány a našimi vlastními zážitky a zkušenostmi. Proto je tak důležité na sobě pracovat, měnit ty nepříjemné zážitky a emoce, které máme v sobě uložené.

Tím, že je v sobě změníme, to znamená, že se do nich znovu vědomě dostaneme. Když odstraníme naše nepříjemné emoce a pocity a změníme je na pozitivní, přepíše se celá vzpomínka a celý náš podvědomý vzorec. A my najednou začínáme cítit, že se chováme jinak, že nám ty věci, co nám vadily, nevadí. Začnou se nám dít jiné věci. Připadáme si jiní. Máme pocit, že se změnilo okolí.

Ale je to jenom tím, že jsme se změnili my sami. Nikdo jiný se nezměnil. A tím, že se změníme my sami, i ostatní lidé na nás budou jinak reagovat a jinak se k nám chovat. A nám bude hezky a budeme mít v sobě víc krásných pocitů. Takže pracujte na sobě, měňte svoje nepříjemné pocity a snažte se cítit co nejvíce hezky. Jak nejrychleji měnit svoje podvědomé vzorce a na sobě pracovat, se dozvíte v ebooku Limity jsou jen v naší hlavě.

Zavřete si oči a já Vám teď položím otázku. Na stupnici 0-10, kdy 10 je nejvíc: Jaká je Vaše sebehodnota? Kolik si dáte bodů? 

Pokud jste si nedali 10, proč ne? Vy, co jste si dali 10, tak gratuluji. Ano, je to tak, je to správná odpověď. A kteří si nemyslíte, že Vaše hodnota je 10, tak jsem Vás chtěla upozornit, že Vaše hodnota je opravdu také 10. Jenom Vy jste si to přestali myslet. Když jste se narodili, tak Vaše sebehodnota byla 10. A ta Vám zůstala navždy. Sebehodnota je to, jak hodnotíme sami sebe. Takže tu sebehodnotu si určujete Vy sami. A proč jste si ubrali nějaký bod? Není to škoda? Já myslím, že je.

Důvod, proč jste si ho ubrali je ten, že si myslíte, že jste udělali něco špatně nebo je s Vámi něco špatně. Je to zase na základě Vašich zkušeností. Zažili jste nepříjemnou vzpomínku, někdo Vám řekl něco nepříjemného: Ty jsi blbá. Ty neumíš… Jak to, že nemáš jedničky jako Janička od vedle?

Ale to neznamená, že Vaše sebehodnota je menší. Vaše sebehodnota je pořád 10. Ať jste udělali cokoliv, pořád si tu 10 můžete s klidným svědomím dát.  A to, jak to udělat, abyste byli o té 10 přesvědčeni? Ideálně tak, abyste si zpracovali: Proč si tu 10 nemůžete dát? Na základě jakých zážitků, zkušeností, přesvědčení si ji nedáte?

Většinou se jedná právě o ty nepříjemné pocity a zážitky, které jste zažili. A proto je tak důležité si je zpracovat.

Jak se zpracovávají nepříjemné pocity a zážitky?

Tím, že si ten zážitek vybavíte. Zavřete si oči a znovu do něj jděte. Představte si, co jste tam zažili a nechte ty pocity na sebe působit. My se nepříjemným pocitům bráníme a to nám k ničemu nepomáhá. Můžete je nechávat vědomě odejít. Tím, že je budeme vědomě pozorovat a nechávat odejít, tak se můžou uvolnit a rozpustit.

Pro snadnější uvolnění emocí doporučuji ťukat ještě jednotlivé myšlenky.  Takže si vybavte nějakou vzpomínku a to, co Vám tam vadí, si odťukejte pomocí jednotlivých bodů, které najdete v ebooku zdarma 11kroků jak změnit svůj život.

Co se stane, když budete takto pracovat se svými nepříjemnými zážitky?

Začnete měnit svůj pohled na různé situace a sami na sebe.  Budete sebevědomější a sebejistější. Budete mít pocit, že se všichni kolem Vás mění a mají Vás více rádi. Změní se Vám přátelé. S kterými Vám je dobře, tak zůstanete dále v kontaktu. U některých budete mít pocit, že s nimi vídat nechcete, tak se s nimi vídat nebudete.

Ostatní Vás začnou brát jinak. Můžou říct, že záříte, že Vám to sluší. Můžou se Vám dít drobné náhody, protože jste víc sami v sobě.  Jste více napojeni na intuici, na vesmír, boha, na to, co neumíme popsat slovy. Dějí se Vám ty příjemné náhody, které jsou nejlepší pro Vás. Víc využíváte intuici a to, co chcete.

Podle toho, jaké máte pocity, si tvoříte svůj život.

Takže pracujte na sobě. Měňte své zážitky, ať je Vám krásně. Jde o to, abyste se cítili příjemně. Podle toho, jaké máte pocity, si tvoříte svůj život. A stojí za to, abyste se cítili příjemně a život měli krásný.

Budu ráda za Vaše komentáře, jak Vám video pomohlo a jaká byla Vaše sebehodnota? Pokud chcete změnit svoji sebehodnotu, připojte se do e-kurzu 21 dní sebelásky.  Začínáme 1.5.2022. Najdete mě také na Facebooku v uzavřené skupině Svoboda mysli.

Jana Svobodová
Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů