Jak zvládnout stres

Cítíte se ve stresu a nevíte, co máte dělat dříve?

Jste nervózní a podráždění?

Dobře vím, jaké to je být ve stresu a pořád myslet na to, co všechno ještě není hotové a co všechno ještě MUSÍM. Starat se o domácnost, děti a do toho vyřizovat věci v práci.  Aby toho nebylo málo, tak Vás ještě požádá mamka, abyste jí pomohli zařídit pár věcí.

Hlava Vám z toho praská a Vy přemýšlíte, co odsunete a jak to udělat. Cítíte nervozitu v břiše. Jste podráždění a začínáte křičet na své děti. Připadáte si jak štvaná zvěř a máte pocit, že už nemůžete. Každý den Vás čeká ten samý kolotoč. Pořád někdo něco chce, pořád něco musíte. Začínáte mít pocit, že už z ničeho nemáte radost.

Také jsem si tím prošla. Ale dneska si dávám pozor na to, jak se cítím a učím se říkat NE. Myslím nejdříve na sebe a na dobití mých baterek. Když jsem sebe neposlouchala, cítila jsem se podrážděná, nervózní a nic mě nebavilo. Měla jsem pocit, že nemám sílu už vůbec na nic. Nic mě nebavilo a nechtělo se mi ani vstávat ráno z postele.

Někdy je nejlepší nedělat nic. Jen si dát čas pro sebe a odpočinout si.

Uvědomila jsem si, že takhle to dál nejde a řekla si DOST. I přestože mám ještě vyprat a chtěla jsem odškrtnout další resty ze seznamu, co MÁM JEŠTĚ UDĚLAT, jdu si raději lehnout.  Vím, že někdy je nejlepší nedělat nic. Jen si dát čas pro sebe a odpočinout si.

Když jsem odpočinutá a plná energie, zvládnu totiž více věcí. Zvládnu v pohodě i to, co jsem předtím odsouvala a do čeho se mi nechtělo. Když mám energii, jinak reaguji a zvládám lépe i zlobení dětí. Udržím si více nadhled a svůj vnitřní klid.

Co mi pomáhá k tomu mít více energie?

Dělám to, na co mám zrovna chuť. Někdy je to meditace, jdu na masáž nebo si jen tak lehnu. Někdy pustím hudbu a zatancuji si. Zaběhám si, třeba jen kousek, když jdu nakoupit. Napustím si vanu. Jdu si dříve lehnout. Dám si energii.

Vždy záleží na tom, co zrovna se mi chce. Co cítím, že JÁ a moje tělo právě teď potřebujeme.

A podle toho se nechávám vést. Naslouchám sama sobě.

TIP

DOPŘEJTE SI ČAS PRO SEBE

  • Meditujte
  • Dopřejte si masáž, saunu nebo obojí:-)
  • Zazpívejte si
  • Zatancujte si
  • Zacvičte si
  • Jen tak si lehněte a dopřejte si nic nedělat
  • Udělejte si s partnerem hezký večer
  • Přečtěte si hezkou knížku
  • Pusťte si hezký film, ideálně komedii:-)
  • Jděte dříve spát

Další způsob je, že se zamyslím, co konkrétně mě štve? Co mi ten stres způsobuje? V jakých situacích ho cítím nejvíce? Co je pro mě na tom nejhorší? A zpracuji nepříjemné pocity a myšlenky metodou Svoboda mysli. Základní návod, jak na to, najdete zdarma zde.

A přijmu to, že se tak teď cítím. Ano, jsem teď unavená, vyčerpaná, nic mě nebaví a jsem naštvaná na celý svět.

A jak se chci cítit? Co bych dělala, kdybych měla energii? Jaký bych měla den, kdybych dělala jen to, co mě baví?

Zavřete si oči a naplno se do toho ponořte. Představujte si, že už to máte. Vnímejte, jak se přitom hezky cítíte. Pokud se do těch příjemných pocitů nemůžete dostat, odpovězte si: Co Vám v tom brání? Proč si myslíte, že to nemůžete mít? Co musíte udělat proto, aby se Vám alespoň něco splnilo? Můžete to nějak ovlivnit?

Co z toho si můžu dopřát už teď?

A snažte se to také udělat. Nebo naplánovat, kdy to uděláte. Děláte to přece pro sebe a pro svojí psychickou i fyzickou pohodu.

Doporučuji také popřemýšlet, jestli opravdu všechno musíte udělat hned? A jestli to všechno musíte udělat Vy?

Nemusím všechno zvládnout sama

Můžete něco posunout nebo na někoho přesunout? Je skvělé si uvědomit, že NEMUSÍM VŠECHNO ZVLÁDNOUT SAMA. Ne, opravdu nemusíte:-). Je fajn, když Vám může  někdo pomoci. Je dobré si také umět říct o pomoc. Poproste partnera, manžela, děti, mamku, kamarádku nebo kohokoliv jiného. Budete mile překvapeni, jak rádi Vám vyjdou vstříc.

Změňte MUSÍM na MŮŽU.

Musím  – můžu  uvařit.

Musím – můžu vyluxovat.

Musím – můžu napsat maily.

Cítíte ten rozdíl? Najednou máte možnost volby. Nemusíte, ale můžete. Je to osvobozující pocit.

A jaké by to bylo se slovem CHCI?

Chci uvařit.

Chci vyluxovat.

Chci napsat maily.

Je v tom úplně jiná energie. Energie pozitivního rozhodnutí.

Pokud chcete změnit Vaše vnitřní přesvědčení a získat tak svůj vnitřní klid, ráda Vám pomohu individuální terapií. Zpracujeme příčinu a získáte tak svůj vnitřní klid. Objednejte se ZDE:

Milá ženo,

Nově jsem připravila prožitkové setkání, kde si dovolíš být sama sebou, v léčivé ženské energii. Přijata a milovaná taková, jaká jsi. Srdečně Tě zvu na setkání. Podrobnosti najdeš ZDE:

Těším se na Tebe

Jana Svobodová
Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů