Proč rada: „Nemyslet na to“ nepomáhá

Možná to taky znáte a slyšeli jste to už mnohokrát jako odpověď na něco, co se Vám dělo a co jste nechtěli. Nebo jste se třeba báli, co jak bude, a přišla Vám od kamarádky upřímně míněná rada, která Vám měla pomoci: Nemysli na to, ať si to nepřitáhneš…

To se mi stalo zrovna teď a jelikož jsem to slyšela už hodněkrát od více lidí, rozhodla jsem se napsat tento článek a podělit se o to, jak to vidím já. Ono totiž nejde pozitivně myslet 24 hodin denně. Já to tedy určitě neumím. Pokud Vy ano, tak Vám gratuluji a možná už nemusíte ani číst dále, protože byste měli mít vše, co si přejete… A nebo také ne.

Když jsem ještě neznala žádné metody a nevěděla, jak to všechno funguje, myslela jsem si, že to je skvělé řešení. Ale nevěděla jsem, jak to udělat prakticky. Dobře, nemám na to myslet. Ale v mysli se mi stále přehrával můj strach a mé tělo reagovalo sevřením, které jsem cítila v břiše.

Čím více jsem se na to snažila nemyslet, tím více jsem na to myslela.

Ano, snažila jsem se na to nemyslet, ale akorát jsem cítila strach, abych něco neudělala špatně, náhodou na to zase nezačala myslet a nepřitáhla si to. A že by se mi povedlo odvést svou pozornost pryč a můj problém přestal existovat, to se mi také nepovedlo. Možná jen na chvilku, ale pak se znovu objevil a byl tu zase.

Řekněte sami: Jak nemám myslet na to, že chci mít vytouženého partnera, když se denně budím doma sama a je mi smutno?

Záleží na tom, co máme uvnitř sebe.

Ono totiž nezáleží jen na tom, co si myslíme a co chceme. Ale na tom, jak se u toho cítíme. A díky našim pocitům zjistíme, co si o tom skutečně myslíme.

Čemu opravdu věříme, stává se naší pravdou.

Záleží na našich pocitech a přesvědčeních. Čemu věříme, na základě našich zkušeností, se nám stává naší pravdou a to se nám pak také děje. Každý můžeme věřit něčemu jinému a pro nás oba to může být pravdivé.

Například píšu v ebooku 11 kroků k hojnosti čemu lidé hodně věří, že mají platit tak, aby osoby na bankovkách byli od nich. Využívají tak svoje přesvědčení, že tím přitahují peníze. Pokud by ale opravdu věřili, že osoby na bankovkách jim peníze přejí a měli pro ně pozitivní energii, která přitahuje další peníze, budou mít peníze, i když platí úplně jinak než „jak se má“.

Já jsem věřila, že už nikdy žádného skvělého partnera mít nebudu. Nikdo na mě nečeká. Nejsem a nebudu pro nikoho už dost dobrá. Nikdo se mnou nebude chtít být. S nikým si nebudu rozumět. A tato přesvědčení jsem si žila a trápila se tím.

Rozhodla jsem se to změnit.

Chtěla jsem najít řešení. Začala jsem chodit na kurzy a uvědomovala jsem si souvislosti. Rozhodla jsem se, že se z těchto hrozných stavů chci dostat. Už se nechci každé ráno budit s brekem a pocitem, že tu nechci být. Už se nechci pořád trápit. Pracovala jsem na sobě a měnila svoje přesvědčení a zážitky, na základě kterých jsem si je myslela.

Začala jsem si věřit a uvědomovat si svou hodnotu. Našla jsem to, co mě baví, změnou mysli měnit svůj život a pomáhám tím také ostatním. Jsem fascinovaná, co je všechno možné. Vstávám ráno s úsměvem a těším se, co mi každý den krásného přinese. Jsem vděčná, že mám skvělého manžela a dvě úžasné děti.

Vždycky můžete být první.

Vždycky můžete být v něčem první, jiní a odlišní nebo dělat to, co dělají ostatní. Každý z nás máme svoje limity a možnosti volby. A možnost volby máme vždy a v každém okamžiku, i když se nám to někdy nemusí zdát.

Moje oblíbená věta při terapii: I kdybyste byli jediní na celém světě, kteří to tak mají, brali byste to?

Zjistěte, jak to máte opravdu Vy.

Jděte sami do sebe, ponořte se do svých pocitů a vnímejte, jak se u toho cítíte. Zkoumejte, čemu Vy sami opravdu věříte. Pozorujte, co je Vaší pravdou. Jak to máte Vy. Co Vám opravdu brání mít to, co chcete? Kdo to říkal? Kde jste k tomu přesvědčení přišli?

Co by se stalo, kdybyste to měli? Často i to, co si moc přejeme, tak se tomu podvědomě bráníme a vlastně to nechceme. Zjistěte Vaše PROČ.

A pokud se Vám nelíbí to, co jste zjistili, můžete to změnit. Změníte to tak, že si uvědomíte na základě jaké zkušenosti tomu věříte. Někdy to může být zkušenost někoho jiného, často Vašich rodičů. A pak jděte do tohoto zážitku a znovu si to prožijte. Uvolněte emoce, které jste tam cítili. Návod zdarma najdete v ebooku 11 kroků Jak změnit svůj život.

Tím dochází k vymazání našeho přesvědčení a můžeme si vše znovu přenastavit. A mít to tak, jak si přejeme. To učím v ebooku Limity jsou jen v naší hlavě.

Jak uvolnit své emoce?

Ťukání, které ve videu používám, je proces, který nám pomáhá rušit naše podvědomé reakce těla na to, co myslíme. Naše mysl je spojená s tělem. Na co myslíme, tak se podle toho cítíme. Když myslíme na hezký zážitek, cítíme se hezky. Když na nepříjemný, cítíme se znovu špatně.

Když myslíme na hezký zážitek, cítíme se hezky. Když na nepříjemný, cítíme se znovu špatně.

Mozek nerozlišuje jestli je to realita nebo jen vzpomínka. K myšlenkám, které se vážou na naše vzpomínky, je připojen emocionální náboj. A to buď negativní, pozitivní nebo neutrální. Ťukáním negativní emocionální náboj neutralizujeme a přestáváme se cítit špatně i fyzicky. Mizí různé tlaky, bolesti a nepříjemné pocity. Naše tělo se dostává znovu do rovnováhy. A my se uvolňujeme a cítíme se dobře nejen fyzicky, ale také psychicky.

Často máme pocit, že z nás spadne velká tíha, balvan, který nás tlačil, můžeme zase lépe dýchat, začneme se usmívat a zářit nám oči. Pomůže nám například se strachem, úzkostí, pocitem viny, vyrovnat se s nepříjemnou událostí (rozchodem, výpovědí, úmrtím), uvědomit si různé souvislosti, rychleji zhubnout a dosáhnout našich cílů. S čím konkrétně jsem Vám pomohla najdete zde:

Doporučuji ťukejte Vaše jednotlivé myšlenky, které Vás aktuálně napadají. Je to jedna z možností, která Vám přináší rychlou úlevu, vrací zase pohodu a vnitřní klid.

Napište mi prosím, co pomáhá Vám a jak Vám tipy z článku pomohli. Co byste potřebovali? Chystám se dělat osobní prožitková setkání, na kterých Vás naučím, jak se zbavíte toho, co Vás aktuálně trápí. Kurzy chci dělat také na konkrétní témahojnost, sebeláska, láskyplné vztahy, rozchod jako nový začátek, uzdrav svůj porod a SVOBODA MYSLI metody, které Vám pomůžou. Děkuji za vyplnění ankety, které téma zajímá Vás ve facebookové skupině Svoboda mysli. Přidejte se do skupiny zde:

Přeji všem hodně pohody, úsměvů a radosti. Abyste jich měli co nejvíce, vytvořila jsem láskyplnou skupinu na Facebooku Udělejme svět hezčím. Budu moc ráda, když se přidáte a budete tu s námi sdílet Vaše radosti, co Vám vykouzlilo každý den úsměv na tváři. Můžete tu také psát, komu jste udělali radost nebo komu jste pomohli. Záleží jen na Vás.

Nezapomeňte, že sdělená radost je minimálně dvojnásobná radost.

Těším se na Vaše radostné příspěvky

Jana Svobodová
Pomáhám lidem změnou mysli měnit a tvořit svůj život. Odstraňovat to, co nechceme. A začít žít, to, co chceme. Připravuji maminky k vědomému a přirozenému porodu. Jsem autorka e-booku Limity jsou jen v naší hlavě a také e-booku 11 kroků k hojnosti.  Můj příběh si přečtěte zde >>.

 Jeden ihned aplikovatelný tip zdarma

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů